| MOQ: | 1 |
| Price: | USD5200-USD10000/SET |
| Standard Packaging: | With regular Film and Carton |
| Delivery Period: | 15 DAYS After Deposit |
| Payment Method: | T/T, MoneyGram, Western Union, D/A |
| Supply Capacity: | 50SET/MONTH |
Automotive Car Spray Paint Booth With Environment Electric Heating
| Attribute | Details |
|---|---|
| Place of Origin | GuangDong, China |
| Type | Spray Booths |
| Power | 17.5KW |
| External Size | 7000 x 5350 x 3400 mm |
| Internal Size | 6900 x 3900 x 2650 mm |
| Voltage | 380v/220v |
| Heating Way | Diesel |
| No Load Speed | 0.25-0.35m/s |
| Brand Name | CoatTech |
| Model Number | SPB9 |
| Warranty | 1 year |
| Product name | Car paint auto baking spray booth |
| Lighting System | 32pcs 36w |
| Wall panel | EPS 50mm |
| Basement | Galvanized steel |
| Galvanized steel assemble | Grade G2 plate type |
| Control system | Micro-computer control system |
| Entrance door | 3 folds, 3000x2600 mm |
| Emergency door | 800x2000 mm |
| Usage | Car Painting |
| Certification | CE |
|
|
| MOQ: | 1 |
| Price: | USD5200-USD10000/SET |
| Standard Packaging: | With regular Film and Carton |
| Delivery Period: | 15 DAYS After Deposit |
| Payment Method: | T/T, MoneyGram, Western Union, D/A |
| Supply Capacity: | 50SET/MONTH |
Automotive Car Spray Paint Booth With Environment Electric Heating
| Attribute | Details |
|---|---|
| Place of Origin | GuangDong, China |
| Type | Spray Booths |
| Power | 17.5KW |
| External Size | 7000 x 5350 x 3400 mm |
| Internal Size | 6900 x 3900 x 2650 mm |
| Voltage | 380v/220v |
| Heating Way | Diesel |
| No Load Speed | 0.25-0.35m/s |
| Brand Name | CoatTech |
| Model Number | SPB9 |
| Warranty | 1 year |
| Product name | Car paint auto baking spray booth |
| Lighting System | 32pcs 36w |
| Wall panel | EPS 50mm |
| Basement | Galvanized steel |
| Galvanized steel assemble | Grade G2 plate type |
| Control system | Micro-computer control system |
| Entrance door | 3 folds, 3000x2600 mm |
| Emergency door | 800x2000 mm |
| Usage | Car Painting |
| Certification | CE |