| MOQ: | 1 |
| Price: | USD5200-USD10000/SET |
| Standard Packaging: | With regular Film and Carton |
| Delivery Period: | 15 DAYS After Deposit |
| Payment Method: | T/T, MoneyGram, Western Union, D/A |
| Supply Capacity: | 50SET/MONTH |
Versatile Automotive Spray Booths for Superior Professional Results
Upgrade your painting operations with our versatile Automotive Spray Booths, designed to handle all vehicle
types and deliver consistent, high-quality results.
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Type | Spray Booths |
| Power | 30kW |
| External Size | 7000*5200*4000mm |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 380V/ 3PH/ 50HZ |
| Warranty | 3 years |
| Product Name | Car Spray Booth 14 |
| Color | White/blue |
| Usage | Car Painting Baking |
| Heating System | Electric Heating |
| Lighting System | 24pcs LED Lights |
| Air Intake and Exhaust System | 2environment intake air blowers, 1centrifugal air blower |
| Cabinet Setting | Frame is made of tube 50*50mm |
| Wall Panel | 50mm EPS |
| Air Duct | Galvanized plate |
| Packaging Details | Carton box |
| Port | Guangdong, China |
| Supply Ability | 100 Piece/Pieces per Month |
|
|
| MOQ: | 1 |
| Price: | USD5200-USD10000/SET |
| Standard Packaging: | With regular Film and Carton |
| Delivery Period: | 15 DAYS After Deposit |
| Payment Method: | T/T, MoneyGram, Western Union, D/A |
| Supply Capacity: | 50SET/MONTH |
Versatile Automotive Spray Booths for Superior Professional Results
Upgrade your painting operations with our versatile Automotive Spray Booths, designed to handle all vehicle
types and deliver consistent, high-quality results.
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Type | Spray Booths |
| Power | 30kW |
| External Size | 7000*5200*4000mm |
| Internal Size | 6900*3900*2650mm |
| Voltage | 380V/ 3PH/ 50HZ |
| Warranty | 3 years |
| Product Name | Car Spray Booth 14 |
| Color | White/blue |
| Usage | Car Painting Baking |
| Heating System | Electric Heating |
| Lighting System | 24pcs LED Lights |
| Air Intake and Exhaust System | 2environment intake air blowers, 1centrifugal air blower |
| Cabinet Setting | Frame is made of tube 50*50mm |
| Wall Panel | 50mm EPS |
| Air Duct | Galvanized plate |
| Packaging Details | Carton box |
| Port | Guangdong, China |
| Supply Ability | 100 Piece/Pieces per Month |