| MOQ: | 1 |
| Price: | USD5000-USD1000/SET |
| Standard Packaging: | With regular Film and Carton |
| Delivery Period: | 15 DAYS After Deposit |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 30SET/MONTH |
CT-WoodCraft Open-Face Manual Finishing Booth Tailored For The Furniture And Cabinetry Industry
| Feature | Specification |
| Airflow Design | Cross-Draft / Semi-Down Draft |
| Filter Media | Paint Stop Fiberglass + Paper Andrea Filters |
| Booth Dimensions | Customizable (Standard: 4m x 3m x 2.8m) |
| Noise Level | < 75 dB (Low-noise centrifugal fans) |
| Material | Powder Coated Steel Panels |
| Certification | CE Compliant / ATEX Components |
![]()
![]()
![]()
![]()
If you have any doubt or idea,please send the inquiry,we will respond to you immediately!
|
|
| MOQ: | 1 |
| Price: | USD5000-USD1000/SET |
| Standard Packaging: | With regular Film and Carton |
| Delivery Period: | 15 DAYS After Deposit |
| Payment Method: | T/T |
| Supply Capacity: | 30SET/MONTH |
CT-WoodCraft Open-Face Manual Finishing Booth Tailored For The Furniture And Cabinetry Industry
| Feature | Specification |
| Airflow Design | Cross-Draft / Semi-Down Draft |
| Filter Media | Paint Stop Fiberglass + Paper Andrea Filters |
| Booth Dimensions | Customizable (Standard: 4m x 3m x 2.8m) |
| Noise Level | < 75 dB (Low-noise centrifugal fans) |
| Material | Powder Coated Steel Panels |
| Certification | CE Compliant / ATEX Components |
![]()
![]()
![]()
![]()
If you have any doubt or idea,please send the inquiry,we will respond to you immediately!